powołany w 1948 roku
 
 

 

XVIII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA
PSÓW RASOWYCH
W KATOWICACH

FOTOREPORTAŻ

15-03-2013 piątek
BIS Baby – Miroslav Zidar

1 – Absolutely Spotless DELICJA– beagle
2 – LUKA Dotyk Północy – siberian husky
3 – AS VEGAS Ziemann – jack russell terrier
4 – CANEDEN Hocus Pocus – akita amerykańska

BIS Szczeniąt – Kari Jarvinen
1 – CALETTO MICROSOFT WITH Estera – szpic miniaturowy
2 – KNICK-KNACK IN FULL LUCK Lady World– west highland white terrier
3 – CANDELA Liuto Guolis – chow chow
4 – CORALIN Succession of Baron – grand basset griffon vendeen

BIS Weteranów – Krystyna Opara
1 – Char’s RISKY BUISNESS – szpic miniaturowy
2 – BAFLO Contenders– yorkshire terrier
3 – Alta Carya EL BOMBERO NUX – american staffordshire terrier
4 – ZOLTAN Klan Piegowatych – basset hound

BIS Junior Dnia – Janusz Opara
1 – Aloiz Deli KINGLY STEP – airedale terrier
2 – BAKKARA de Timbaland – jack russell terrier
3 – BERGAMOTKA ETVE Odszukać Wiatr – gończy polski
4 – AHTI PRINCE OF Burudika – basenji

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Krystyna Opara
1 – ARAGON z Ojcowskiej Doliny– seter szkocki gordon
2 – QUIRCK Piaf Dama Krkonose – bracque d’Auvergne
3 – ADAR od Jerabu – gończy Hamiltona
4 – Absolutely Spotless ZENIT – beagle

Najlepsza Para Hodowlana – Antonio Rojo Fajardo
1 – AHTI PRINCE of Burudika  i ASHTI PRINCESS of Burudika – basenji
2 – LEONARDO ze Stipek i KIJIVU ze Stipek – wyżeł niemiecki krótkowłosy
3 – BLACK HORSE Fantazja Szpic-Moll i IRON LADY Fantazja Szpic-Moll – szpic miniaturowy
4 – BORYS Ale Heca i POLA Ale Heca – Staffordshire bull terrier

Najlepsza Grupa Hodowlana – Carlos Fernandez-Renau
       1 – “ z Ojcowskiej Doliny” – seter szkocki gordon
2 – “ Piotrowe Gniazdo” – posokowiec bawarski
3 – „Canossa” – american staffordshire terrier
4 – “Absolutely Spotless” – beagle

 

16-03-2013 sobota
BIS Baby – Miroslav Zidar
1 – Souvenir CHANEL – golden retriever
2 – ARIEL z Ustrońskiego Zakątka – lagotto romagnolo
3 – AZAZELLO Armida – bokser pręgowany
4 – E-RYSIO LWIE SERCE Nadpilickie Bestyjki – sznaucer miniaturowy czarno-srebrny

BIS Szczeniąt – Kari Jarvinen
1 – Lordsett JUST DO IT – springer spaniel angielski
2 – Full House SECRETARIAT – bulmastiff
3 – TANGO ON ICE – leonberger
4 – BLACK SPARK FIRST LOVE – flat coated retriever

BIS Weteranów – Krystyna Opara
1 – GOSSPEL SINGER Catonium – cocker spaniel amerykański
2 – RATELLA z Norblińskiej Doliny – czarny terier rosyjski
3 – Xanthos HANSARD – golden retriever
4 – Absolut Expert CHAŁWA – sznaucer olbrzym czarny

BIS Junior  Dnia– Janusz Opara
1 – FABERGE Nostrum – bokser żółty
2 – ROCK ME RITA Vitoraz – jamnik szorstkowłosy króliczy
3 – LADY DI Rokada– berneński pies pasterski
4 – Ex Sentia CAUGHT YOU LOOKING– jamnik szorstkowłosy standardowy

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Krystyna Opara
1 – ROYAL-REZON Vis Absoluta – doberman
2 – GARDA CARDA Klan Ady Łowczyni – jamnik krótkowłosy standardowy
3 – REFLEKS Tulis Manore – jamnik krótkowłosy standardowy
4 – CALL ME LUCKY Rusty Love – golden retriever

Najlepsza Para Hodowlana – Antonio Rojo Fajardo
1 – TOTUS TUUS Kaprys Rejenta i TANTI AUQURI Kaprys Rejenta – clumber spaniel
2 – DIEGO Dudi Dog’s i DOLCHE Dudi Dog’s – cocker spaniel angielski
3 – CEKKIN z Doliny Żabnika i CZACZCZA z Doliny Żabnika – jamnik długowłosy miniaturowy
4 – Tira Vento FOXTROTT i Tira Vento FINLANDIA – doberman

Najlepsza Grupa Hodowlana – Carlos Fernandez-Renau
1 – “z Doliny Zabnika” – jamnik długowłosy miniaturowy
2 – „de Terra Mirabili” – doberman

17-03-2013 niedziela
BIS Baby – Miroslav Zidar

1 – BANJI STARS BORDER COLLIES - border collie
2 – Mr. EMINENT od Lalanki – pudel miniaturowy czarny
3 – JOSHUA Elita z Udolia Vtacnik – buldog francuski
4 – TARA VICTORIA Per-Bene – owczarek holenderski krótkowłosy

BIS Szczeniąt – Kari Jarvinen
1 – ASTON MARTIN Dart – owczarek belgijski tervueren
2 – Saussurea CANDY BOY – owczarek australijski typ amerykański
3 – THUNDER TOUCH Asketila – owczarek szetlandzki
4 – YARIK ROINGOLD Djemanshi – chiński grzywacz bezwłosy

BIS Weteranów – Krystyna Opara
1 – HAJNÓWKA BUKSA Filos – owczarek podhalański
2 – CODY GRAND Hajan Polonia – shih tzu
3 – ADHARA Wilk z Polskiego Dworu – ceskoslovensky vlcak
4 – TIFFANY TRYUMF Asketila – owczarek szetlandzki

BIS Junior Dnia – Janusz Opara
1 – Chic Choix SIXTH SENSE – lhasa apso
2 – DARRA Kel-es-Suf – chart afrykański azawakh
3 – Deukalion BAMBINI DI PRAGA – owczarek staroangielski bobtail
4 – Helmiaisen TORNADO – chihuahua długowłosa

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Krystyna Opara
1 – XAMBO Kalupus – owczarek niemiecki długowłosy

Najlepsza Para Hodowlana – Antonio Rojo Fajardo
1 – JURAJSKI Biskupstwo i ALINKA z Jurajskich Biskupic – chart rosyjski borzoj
2 – REPSOL Pontifex Maximus i NASA Pontifex Maximus – bulldog francuski
3 – ENID Wilk z Polskiego Dworu i ELLANDER  Wilk z Polskiego Dworu – ceskoslovensky vlcak
4 – QUANDO Sub Divo i WENGA WALENTYNKA Pastoral – chiński grzywacz

Najlepsza Grupa Hodowlana – Carlos Fernandez-Renau
1 – “Figa Ruminy” – owczarek szetlandzki
2 – „Pontifex Maximus” – buldog francuski
3 – “Dart” – owczarek belgijski tervueren

BIS Ras Polskich – Janusz Opara
1 – MAURYCY Arcturus – chart polski
2 – ASESOR Kontekst – polski owczarek nizinny
3 – ALISA Nunatak – gończy polski
4 – DUSIA z Beskidzkich Wysp – ogar polski
5 – GWARNY na Góralsko Nute – owczarek podhalański

BOG I – Willemin van Deijl
1 – Gemmell UNEXPECTED AT SAUSSUREA – owczarek australijski typ amerykański
2 – ASESOR Kontekst – polski owczarek nizinny
3 – GWARNY Na Góralsko Nute – owczarek podhalański
4 – Horsebo TWIX – biały owczarek szwajcarski

BOG II  - Peter van Montfoort
1 – Jedna na Milion WIRTUOZ – bokser żółty
2 – Bleper’s MIG – rottweiler
3 – TARAS BUL’BA iż Galickih Zemel – czarny terier rosyjski
4 – Made in Spain PINGUS – sznaucer miniaturowy biały

BOG III  - Miroslav Zidar
1 – Aloiz Deli  KINGLY STEP – airedale terrier
2 – BERNARD Prkopske jezirko – dandie dinmont terrier
3 – Guemart YOU COULD BE MINE – yorkshire terrier
4 – ELAN z Płockiego Wzgórza – kerry blue terrier

BOG IV – Dorota Witkowska
1 – Raydachs DENIM N DIAMOND – jamnik szorstkowłosy standardowy
2 – ROCK ME RITA Vitoraz – jamnik szorstkowłosy króliczy
3 – ŻURAWINKA Dagnasta – jamnik krótkowłosy miniaturowy
4 – ZULEJKA Dagnasta – jamnik krótkowłosy króliczy

BOG V – Hans Wiblishauser
1 – CASINO ROYALE of Cool Water – siberian husky
2 – BETTI MONTANA Liuto Guolis – chow chow
3 – I BELIEVE I CAN FLY Indevor – akita amerykańska
4 – Reedly Road ENJOY THE SILENCE – pies faraona

BOG VI – Kari Jarvinen
1 – BORANA Bliss Deira – rhodesian ridgeback
2 – ALISA Nunarak – gończy polski        
3 – ANDINO di Assonanza – dalmatyńczyk
4 – Kislev Parkn DOWNUNDER – beagle

BOG VII – Colin Mackay
1 – Coradarragh PICASSO – seter irlandzki
2 – ASTI z Ojcowskiej Doliny – seter szkocki gordon
3 – Aranyvadasz NIMROD – wyżeł węgierski krótkowłosy
4 – GRACE KELLY Atria Cordis – wyżeł weimarski krótkowłosy

BOG VIII – Carlos Fernandez-Renou
1 – Almanza MOCCA HAPPINESS – flat coated retriever
2 – MONT EVEREST Milowy Krok – springer spaniel angielski
3 – BABY LION z Grodu Hrabiego Malmesbury – labrador retriever
4 – TOTUS TUUS Kaprys Rejenta – clumber spaniel

BOG IX – Antonio Rojo Fajardo
1 – AMARRO EMOTION Deferre – shih tzu
2 – MR. PONTIUS od Lalanki – pudel miniaturowy
3 – SCAPE Złodziejska Zgraja – cavalier king charles spaniel
4 – BAILEYS Videmiro – bichon frise
 
BOG X – Gerard Jipping
1 – MAURYCY Arcturus – chart polski
2 – Fionn Clann RHIANNON – greyhound
3 – ELGETARA Agg Amaias – chart afrykański azawakh
4 – Meradith I FEEL SO SPECIAL – whippet

JUNIOR BEST IN SHOW – Janusz Opara
1 – Chic Choix SIXTH SENCE – lhasa apso
2 – FABERGE Nostrum – bokser żółty

BEST IN SHOW – Giuseppe Alessandra
1 – Raydachs DENIM N DIAMOND – jamnik szorstkowłosy standardowy
2 – AMARRO EMOTION Deferre – shih tzu
3 – Almanza MOCCA HAPPINESS – flat coated retriever
4 – CASINO ROYALE of Cool Water – siberian husky