powołany w 1948 roku
 
 

 

XIX MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA
PSÓW RASOWYCH
W KATOWICACH

FOTOREPORTAŻ

21-03-2014 piątek
BIS Młodszych Szczeniąt – Brenda Banbury

1 – FIRE IN PAWS of Siberian Lady – siberian husky
2 – BETTY BOOP BONSAI von Amadis – bulterier miniaturowy
3 – IGGY GLAMOUR Ziemann – jack russell terrier
4 – ENJOY LIVE Just Weimaraner– wyżeł weimarski krótkowłosy

BIS Szczeniąt – Dorota Witkowska
1 – COMEDY OF LIVE Tatranska ziara – samoyed
2 – ENE BENE ELKA Tergy– beagle
3 – CZINO REDHEAD Czeibo – akita amerykańska
4 – Taonga Dhaigham Dako – rhodesian ridgeback

BIS Weteranów – Dan Ericsson
1 – GIPSY WIND z Arislandu – seter irlandzki
2 – Ebonyshadow’n Shapali’s DRAGON – siberian husky
3 – PANDORA SURPRISE Nord-Stern – samoyed
4 – AGLAIA z Krasnovske skalky – szpic mały kolorowy

BIS Junior Dnia – Dusan Paunovic
1 – HUSARIA Kłusująca Sfora – gończy polski
2 – SHOWMAN FROM Superbia – west highland white terrier
3 – BELLATRIX Sachem’s Dream – siberian husky
4 – LORD ARTUR All Irish Gold – seter irlandzki

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Janusz Opara
1 – Bromhund Sensation at Greynie– wyżeł weimarski krótkowłosy
2 – GRAMEN Kłusująca Sfora – gończy polski
3 – ELMA Alquanto Magnificente – wyżeł włoski krótkowłosy
4 – Aranyvadasz NIMROD – wyżeł węgierski krótkowłosy

Najlepsza Para – Andrzej Mania
1 –FIRE IN PAWS of Siberian Lady i TIGER Srebro Północy – siberian husky
2 – ENRICO Lvi Domov i ENDZI Lvi Domov – szpic miniaturowy
3 – ZBYSZKO Psia Cometa i ZACHCIANKA Psia Cometa – ogar polski

Najlepsza Grupa Hodowlana – Andrzej Mania
       1 – “ Dotyk Północy” – siberian husky
2 – “ Leśny Amok” – gończy polski

 

22-03-2014 sobota
BIS Młodszych Szczeniąt – Brenda Banbury

1 – Guy Of Hope Moon Bear – nowofundland
2 – CHONOS Leo’s Garden – leonberger
3 – AMER PICON Extravision – mastif neapolitański
4 – ALPINA z Galewic – labrador retriever

BIS Szczeniąt – Dorota Witkowska
1 – NORTH POOLE z Grodu Hrabiego Malmesbury – labrador retriever
2 – DAYBREAKER’S SHE CASTS OWN SPELL – nowofundland
3 – ZIG ZAG Alarm Beskyd – sznaucer średni pieprz i sól
4 – APRICOT BEAUTY TULIP Rock on Fire – flat coated retriever

BIS Weteranów – Dan Ericsson
1 – Almanza CRASH N’BURN – flat coated retriever
2 – FILIP Bleper’s – cocker spaniel angielski
3 – Vertigo ULTIMA THULE FOR NORKROS – nowofundland
4 – DEVY EYED of the Sandy Soil – clumber spaniel

BIS Junior  Dnia– Dusan Paunovic
1 – Flame Of Passion z Mokre Hory – flat coated retriever
2 – BRENDA Benavente Moravia – sznaucer miniaturowy czarny
3 – OLIVIA z Dziada Pradziada – jamnik szorstkowłosy standardowy
4 – CASABLANCA Szadoria – sznaucer miniaturowy pieprz i sól

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Janusz Opara
1 – ROYAL-REZON Vis Absoluta – doberman
2 – MATA HARI Klan Ady Łowczyni – jamnik krótkowłosy standardowy
3 – HIDDY Od Bukove studanky – cocker spaniel angielski
4 – Sad’Elit GLADIATOR – bokser

Najlepsza Para – Andrzej Mania
1 – NATO Adekatos Poland i KLUSKA Adekatos Poland – golden retriever
2 – Tira Vento FOXTROTT i Tira Vento FINLANDIA – doberman
3 – CEKKIN z Doliny Żabnika i CZACZCZA z Doliny Żabnika – jamnik długowłosy miniaturowy
4 – TOTUS TUUS Kaprys Rejenta i TANTI AUQURI Kaprys Rejenta – clumber spaniel

Najlepsza Grupa Hodowlana – Andrzej Mania
1 – “Tira Vento” – doberman
2 – „Adekatos Poland” – golden retriever

23-03-2014 niedziela
BIS Młodszych Szczeniąt – Brenda Banbury

1 – Stellanova Poland AVOCADO – buldog francuski
2 – WILMA FLINSTONE Wronia – shih tzu
3 – DIANA PRINCESS Stars Border Collies – border collie
4 – VICTORIA SECRET ANGEL z Czańca – lhasa apso

BIS Szczeniąt – Dorota Witkowska
1 – LAJOS Merlot Poland – shih tzu
2 – JASNENKA Srdcove Eso – owczarek australijski typ amerykański
3 – Sasquehanna WEDDING RING – chihuahua krótkowłosa
4 – JUANA Super Ciapki – chiński grzywacz bezwłosy

BIS Weteranów – Dan Ericsson
1 – HADRIA DI FORUM ROMANUM – charcik włoski
2 – Sasquehanna DOBRA WRÓŻKA – chiński grzywacz
3 – SINGER Nutrena – owczarek podhalański
4 – HUNCUT Tunderkerti – puli

BIS Junior Dnia – Dusan Paunovic
1 – AQUA DI GIO ARMANI COCA Bast – shih tzu
2 – Royal Romance Baxxter – cavalier king charles spaniel
3 – JEDNA TAKA Kontekst – polski owczarek nizinny
4 – Attila-Laki BLACK JOKTAN – pudel średni czarny

Najlepsza Para – Andrzej Mania
1 – Locheil FIRST CLASS MALE i Bonji Stars BORDER COLLIES – border collie
2 – BUSKADJI Maysoona’s I BUDJINTAYJA Maysoona’s – chart perski saluki
3 – FOCH CZARODZIEJ ze Skrzatlandu i PRUDERIA ze Skrzatlandu – buldog francuski

Najlepsza Grupa Hodowlana – Andrzej Mania
1 – “Ponadto” – polski owczarek nizinny
2 – “ze Skrzatlandu” – buldog francuski

BIS Ras Polskich – Krystyna Opara
1 – HUSARIA Kłusująca Sfora - gończy polski
2 – GROM z Sarmackiej Tradycji – ogar polski
3 – Ponadto ORKISZ – polski owczarek nizinny
4 – GWARNY na Góralsko Nute – owczarek podhalański
5 – ŁOWNA Arcturus – chart polski

BOG I – Adolfo Martinez Noguera
1 – Marvalan DELIGHTFUL DREAM KOTORA – owczarek szkocki długowłosy
2 – HARRY POTTER Lohrien – owczarek szetlandzki
3 – GAUDI Du Bois Des Ternes – biały owczarek szwajcarski
4 – Ponadto ORKISZ – polski owczarek nizinny

BOG II  - Ilona Onstenk-Schenk
1 – PADISHAKH Iz Galkina Gnezda – leonberger
2 – ROSETTE Alarm Beskyd – sznaucer średni pieprz i sól
3 – NAPOLEON Dyas Poland – sznaucer olbrzym czarny
4 – ABALIA Massive Mollusc – mastiff hiszpański

BOG III  - Maite Gonzalbo Lorenzo
1 – GIOIA DI VIVERE della Quatrocento – szkocki terrier
2 – SHOWMAN FROM Superbia – west highland white terrier
3 – Est Etiam NUNTIA DE VICTORIA – airedale terrier
4 – IMPULS Mysia Zagłada – parson russell terrier

BOG IV – Martin Anton Baskaran Soto
1 – JACKSON MICHAEL Dagi Dog – jamnik długowłosy standardowy
2 – Magic Rainbow JIGOLO – jamnik szorstkowłosy miniaturowy
3 – RIPOSTA Tulis Manore – jamnik krótkowłosy standardowy
4 – NEWTON z Dziada Pradziada – jamnik szorstkowłosy standardowy

BOG V – Dan Ericsson
1 – Beautiful Star’s BLACKBERRY@ESTERA – szpic miniaturowy
2 – ROXY D.B. Arctic – siberian husky
3 – Tin Pan Alley EASY ROLLING AT CHAMINGU – Chow Chow
4 – Arctic Challenge WHY NOT SNOW IN SPRING – alaskan malamut

BOG VI – Krystyna Opara
1 – HUSARIA Kłusująca Sfora – gończy polski
2 – GROM z Sarmackiej Tradycji – ogar polski 
3 – Bomani Irsania – rhodesian ridgeback
4 – Absolutely Spotless ZOOM – beagle

BOG VII – Janusz Opara
1 – LOFTY Desperado – seter irlandzki
2 – ELMA Alquanto Magnificente – wyżeł włoski krótkowłosy
3 – DIANA z Hubertowych Łowisk – wyżeł niemiecki krótkowłosy
4 – CHIQUITA Black Ivy – seter szkocki gordon

BOG VIII – Dorota Witkowska
1 – Lord Nico of Sanshine’s Valley – golden retriever
2 – Flame of Passion z Mokre Hory – flat coated retriever
3 – Lordsett CATCH ME IF YOU CAN – springer spaniel angielski
4 – AMERYKANKA z Zaglębia – cocker spaniel amerykański

BOG IX – Jose Juan Vidal Montero
1 – CALISSA von den Altlichenwartherlowen – lwi piesek
2 – DAN Złodziejska Zgraja – cavalier king charles spaniel 
3 – Habibi Boston LUK – boston terrier
4 – That’s Amore JOE DI MAGGIO INNAMORATO – chihuahua długowłosy
 
BOG X – Martin Anton Baskaran Soto
1 – Argente Aurum Bohemia – chart perski saluki
2 – CANDY Casidy Ray – wilczarz irlandzki
3 – Airy Elf’s DIVA AT AZARIN – whippet
4 – AFRA-RAYA Czatyrdach – chart afgański

JUNIOR BEST IN SHOW – Dusan Paunovic
1 – AQUA DI GIO ARMANI COCA Bast – shih tzu

BEST IN SHOW – Nicola Imbimbo
1 – JACKSON MICHAEL Dagi Dog – jamnik długowłosy standardowy
2 – Beautiful Star’s BLACKBERRY@ESTERA – szpic miniaturowy
3 – Lord Nico of Sanshine’s Valley – golden retriever
4 – HUSARIA Kłusująca Sfora – gończy polski