powołany w 1948 roku
 
 

 

XX MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA
PSÓW RASOWYCH
W KATOWICACH
20-21-22 marca 2015 roku

20-03-2015 piątek
BIS Młodszych Szczeniąt – Frank Kane
1 – Fumihime Go Fuen No Oka – akita
2 – HANSON Stars Border Collies – border collie
3 – LETO APOLLINA Millanion – owczarek staroangielski
4 – PERSON-BOLERO z Jurajskiego Źródła – polski owczarek nizinny

BIS Szczeniąt – Nicola Imbimbo
1 – BUGATTI Daikoku – akita amerykańska
2 – Caletto KALASHNIKOV– pomeranian
3 – LA LA Raining Dog – beagle
4 – FIRO Leśny Amok – gończy polski

BIS Weteranów – Frank Kane
1 – Ebonyshadow’n  Shapali’s DRAGON – siberian husky
2 – ZINNIA AGAIN Fantazija – owczarek szkocki krótkowłosy
3 – TULIPAN Chluba Liliowej Przełęczy – owczarek podhalański
4 – Alpine River Blue Ice – owczarek australijski

BIS Junior Dnia – Grzegorz Weron
1 – Ironman Dei Patrizi Romani – akita amerykańska
2 – Ponadto LARYSZA – polski owczarek nizinny
3 – Nadal The Merry Beaglers – beagle
4 – Chris Team SILNY ZDZICHU – welsh corgi cardigan

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Miodrag Vreteničić
1 – ZBYSZKO Psia Kometa– ogar polski
2 – EETEE II od Uhoste – ceskoslovensky vlcak

Najlepsza Para Hodowlana – Krystyna Opara
1 – BASHRAH Al. Zahra i AYAZ Al. Zahra – chart perski saluki
2 – Mei-Lings ICECREAM MAN i GINA GERSHON Hoolywood Stars – Chow Chow
3 – HEARTBREAKER Fantazja Szpic-Moll i DIAMANTINA Fantazja Szpic-Moll – szpic miniaturowy
4 – CZAMBOR z Vlciho dubu i EETEE II od Uhoste – ceskoslovensky vlcak

Najlepsza Grupa Hodowlana – Janusz Opara
       1 – “ Stars Border Collies” – border collie
2 – “ Husqvarna” – siberian husky
3 – „Piotrowe Gniazdo” – posokowiec bawarski
4 – “Absolutely Spotless” – beagle

BIS Ras Polskich – Krystyna Opara
1 – ŁOSKOT z Jaśminowej Ulicy – ogar polski
2 – CYTRA z Mahoniowej Sfory – gończy polski
3 – WANTED DEAD OR ALIVE Stoneville – chart polski
4 – Ponadto BUKIET – polski owczarek nizinny
5 – KRASNY Mała Dolina – owczarek podhalański

21-03-2015 sobota
BIS Młodszych Szczeniąt – Frank Kane
1 – Cayuga HOT OF THE PRESS – nowofundland
2 – BADDY HARRY Jurandówka Aza – jamnik krótkowłosy miniaturowy
3 – GENESIS MYSTIQUE DIAMOND – buldog angielski
4 – CRACLIN’ROSE Optimus Canis – flat coated retriever

BIS Szczeniąt – Nicola Imbimbo
1 – BRIGID Wspomnienie o Tigrze – czarny terrier rosyjski
2 – Pei Attention SWEET SUMMER GIRL – shar pei
3 – NORMA Adekatos Poland – golden retriever
4 – FUSILLO della Val Vezzeno – jamnik szorstkowłosy standardowy

BIS Weteranów – Frank Kane
1 – JULIA FIRST LOVE Magic Spot – springer spaniel angielski
2 – TIGRAN Del-Orte M.L. – cane corso italiano
3 – Delbrügers QUAX – jamnik krótkowłosy standardowy
4 – Czarny Bez MOJE SŁONECZKO – nowofundland

BIS Junior  Dnia– Dorota Witkowska
1 – Gently Born YABBA DABBA DOO – sznaucer olbrzym czarny
2 – Picollo Teckel INFANTA – jamnik krótkowłosy króliczy
3 – BLUE MOON Amber Dream – bullmastiff
4 – BLUE RAY Kreuzburg – labrador retriever

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Miodrag Vreteničić
1 – DENAR z Przystani Wodniackiej – jamnik szorstkowłosy standardowy
2 – Winterbourne NORWEGIAN WOOD – field spaniel
3 – EXOTIC NIGHT z Mokre Hory – flat coated retriever
4 – ILLIAN Happy Krion – jamnik miniaturowy długowłosy

Najlepsza Para Hodowlana – Krystyna Opara
1 – BOSMAN  Black Legion i BEZA Black Legion – czarny terrier rosyjski
2 – Zampanzar CAFE MONET i Zampanzar SOUL OF MY SOUL – golden retriever
3 – Picollo Teckel COOL STRIPES i Picollo Teckel GET LUCKY – jamnik krótkowłosy miniaturowy
4 – GARIBALDI Elsanta i MIYA Nase Poupatko – jamnik długowłosy miniaturowy

Najlepsza Grupa Hodowlana – Janusz Opara
1 – “Magic Spot” – springer spaniel angielski
2 – „znad Brzegów Świdra” – tosa
3 – „Adekatos Poland” – golden retriever
4 -  „Kamień Milowy” – berneński pies pasterski

22-03-2015 niedziela
BIS Młodszych Szczeniąt – Frank Kane
1 – LOTUS Kręcony Loczek – bulldog francuski
2 – Lofty KISS ME BABY – seter irlandzki
3 – MR. GLORIOUS od Lalanki – pudel miniaturowy
4 – ARMANDINA Maradeco King – cavalier king charles spaniel

BIS Szczeniąt – Nicola Imbimbo
1 – CONTESSA CARLOTTA da Quinta da Nascente – buldog francuski
2 – NW WISHMASTER Sentinel – american staffordshire terrier
3 – Frieda Bellis Minor – pudel miniaturowy
4 – FIESTA AMERICANA Dolce Piccoli – chihuahua krótkowłosa

BIS Weteranów – Frank Kane
1 – TORPEDUS SANDARRI Staff-Ka – staffordshire bull terrier
2 – Sasquehanna DOBRA WRÓŻKA – chiński grzywacz
3 – ELTON JOHN der Schwarze Quirl – pudel miniaturowy
4 – RAVEN WHITE Magenta – seter angielski

BIS Junior Dnia – Janusz Opara
1 – CELTIC BLACKBERRY Kochanej Emilki – seter szkocki gordon
2 – Kalcytowy Zakątek GOLD DIAMENT– pudel duży czarny
3 – Sasquehanna DZIĘKUJKA II – chiński grzywacz
4 – Six Stars MY GOLDEN WEB – lhasa apso

Najpiękniejszy Pies Użytkowy – Miodrag Vreteničić
1 – DIXIE od Potoka kacaku – wyżeł weimarski krótkowłosy
2 – BICE – wyżeł włoski krótkowłosy
3 – IMPULS Mysia Zagłada – parson Russell terier
4 – Neiven Amor’s Arrow – seter irlandzki

Najlepsza Para Hodowlana – Krystyna Opara
1 – ALFRED of Nettlefield i CSINI vom Sunneberg – wyżeł węgierski
2 – Borderhouse ERNEST HEMMINGWAY i HANA Dziekanowska Polana – border terrier
3 – Kalcytowy Zakątek GOLD DIAMENT i Kalcytowy Zakątek GOLD BIANKA – pudel duży czarny
4 – GABRYŚ z Bursztynowej Kolekcji i BIEDRONA z Bursztynowej Kolekcji – rosyjski toy długowłosy

Najlepsza Grupa Hodowlana – Janusz Opara
1 – “z Bursztynowej Kolekcji” – rosyjski toy długowłosy
2 – “Sasquehanna” – mops
3 – „Silver Friend” – wyżeł weimarski krótkowłosy
4 – “Morelowa Radość” – pudel duży apricot

BOG I – Marie Josee Melchior
1 – DOUX of Ice Wine – biały owczarek szwajcarski
2 – Saussurea TWIST N SHOUT – owczarek australijski
3 – UARRIOR de la Noe du Jardin – owczarek francuski beauceron
4 – EETEE II od Uhoste – ceskoslovensky vlcak

BOG II  - Antonio Di Lorenzo
1 – TIGRAN Dell-Orte M.L. – cane corso italiano
2 – Gently Born YABBA DABBA DOO– sznaucer olbrzym czarny
3 – TIBURON TATA BIS Wspomnienie o Tigrze – czarny terier rosyjski
4 – COCOCHANEL Dyskretny Urok Burżuazji – bulldog angielski

BOG III  - Nicola Imbimbo
1 – KICK off Silkstaffs – staffordshire bull terrier
2 – LOREN z Psich Szelm – parson Russell terrier
3 – ICE-T Blataj – west highland white terrier
4 – HUMMER Pro Amare – yorkshire terrier

BOG IV – Miodrag Vreteničić
1 – OMANOWNOWNOWTIKITAU Vitoraz – jamnik szorstkowłosy miniaturowy
2 – Picollo Teckel INFANTA – jamnik krótkowłosy króliczy
3 – Luna Hokus Pokus z Perłowej Dagi Dog – jamnik długowłosy standardowy
4 – DUBLET Złamany Szeląg – jamnik szorstkowłosy standardowy

BOG V – Raffael Garcia Parrondo
1 – Kristari’s JOSE CUERVO – siberian husky
2 – Starlight’s SUPER SWEET – pomeranian
3 – De Villaodon BRIAND – samoyed
4 – IRONMAN dei Patrizi Romani – akita amerykańska

BOG VI – Ferdinando Asnaghi
1 – Alotorius Old Glory WAY TO GO – beagle
2 – Addy Jonas Nyambe – rhodesian ridgeback 
3 – CYTRA z Mahoniowej Sfory – gończy polski
4 – MEXX von der Koselmühle – dalmatyńczyk

BOG VII – Ferdinando Asnaghi
1 – DAMA – wyżeł włoski krótkowłosy
2 – ALFRED of Nettlefield – wyżeł węgierski krótkowłosy
3 – Corranroo CAROLINE – seter irlandzki czerwono-biały
4 – CELTIC BLACKBERRY Kochanej Emilki – seter szkocki gordon

BOG VIII – Annika Ultveit-Moe
1 – BRUTUS z Ustrońskiego Zakątka – lagotto romagnolo
2 – FILIP Bleper’s –cocker spaniel angielski
3 – MALAGA Adekatos Poland – golden retriever
4 – ROYAL EDITION SANDRA Magic Spot – springer spaniel angielski

BOG IX – Lisbeth Mach
1 – Atilla-Laki BLACK JOKTAN – pudel średni czarny
2 – DAN Złodziejska Zgraja – cavalier king charles spaniel
3 – JAMES BOND di Rio Galeria – chihuahua krótkowłosy
4 – MR. PONTIUS od Lalanki – pudel miniaturowy czarny
 
BOG X – Carmen Salud Navarro Guisado
1 – Absolute Mann BETTY BOOP – whippet
2 – BASHRAH Al Zahra – chart perski saluki
3 – BLUE BRILIANT Kaskarak-Shahra – chart afgański
4 – LUNA LUCRETIA Quindici – charcik włoski

JUNIOR BEST IN SHOW – Lisbeth Mach
1 – Gently Born YABBA DABBA DOO – sznaucer olbrzym czarny

BEST IN SHOW – Dusan Paunovic
1 – DOUX of Ice Wine – biały owczarek szwajcarski
2 – KICK off Silkstaffs – staffordshire bull terrier
3 – Atilla-Laki BLACK JOKTAN – pudel średni czarny
4 – Absolute Mann BETTY BOOP – whippet