powołany w 1948 roku
 
 

XXII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA
PSÓW RASOWYCH
KATOWICE 2018

10-11.02.2018

 


Lokalizacja: Sosnowiec, EXPO SILESIA

Centrum Targowo-Konferencyjne
Expo Silesia
41-219 Sosnowiec
ul. Braci Mieroszewskich 124

Współrzędne GPS:
50° 18' 53.721" N
19° 11' 49.313" E
Mapa


NOMINACJA NA CRUFTS 2019

Nominację mogą otrzymać Zwycięzcy Młodzieży - pies i suka oraz Najlepsza Dorosła Suka w Rasie i Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, spośród ras uznawanych przez brytyjski Kennel Club.

http://hidabrowa.pl/wp-content/uploads/2017/05/logo.png

Na hasło "cacib 2018" w Hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej nasi wystawcy uzyskają preferencyjne ceny.

OBSADA SĘDZIOWSKA

GRUPA I
NIEDZIELA
11.02

EWA PYRCHAŁA (PL)

ciobanesc romanesc mioritic, komondor, mudi, owczarki belgijskie, owczarek holenderski krótkowłosy, puli

ASTRID LUNDAVA (EST)

owczarek niemiecki krótko i długowłosy

RUTH WAGNER (LUX)

australian cattle dog, kelpie, bearded collie, bouvier des flanders, owczarek szetlandzki, owczarki szkockie, schipperke, maremmano abruzesse

NIKOLAOS KARAGIANNIS (GR)

biały owczarek szwajcarski, briard, bobtail,  ow. australijski typ ameryk., owczarek kataloński, schapendoes

GRZEGORZ ROBAK (PL)

polski owczarek nizinny, polski owczarek podhalański, saarlooswolfhond

MICHAEL FORTE (IRL)

border collie, ceskoslovensky vlcak, owczarek pikardyjski, beauceron, welsh corgi

GRUPA II
NIEDZIELA
11.02

JANUSZ OPARA (PL)

berneński pies pasterski

PETER FRIEDRICH (DE)

rottweiler

EWA PYRCHAŁA (PL)

pinczer miniaturowy, pinczer średni

OLGA MOROZOVA (RUS)

sznaucer miniaturowy, sznaucer średni, sznaucer olbrzym, pinczer małpi

VIVA MARIA SOLECKYJ-SZPUNAR (PL)

cane corso italiano, mastif hiszpański, mastif neapolitański, nowofundland

PETER BERCHTOLD (AUT)

bokser, buldog angielski, shar pei

MILE ALEKSOSKI (MK)

bernardyny, bullmastiff, dog argentyński, hovawart, mastif angielski, mastif tybetański, owczarek kaukaski, pirenejski pies górski

KRYSTYNA OPARA (PL)

broholmer, dog z Majorki, dogue de Bordeaux, dog kanaryjski, fila brasileiro, owczarek środkowoazjatycki, tornjak, tosa

IWONA MAGDZIARSKA (PL)

appenzeller, doberman, duży szwajcarski pies pasterski, entlebucher, landseer, leonberger

KARI JÄRVINEN (FIN)

dogi niemieckie, czarny terier rosyjski

GRUPA III
SOBOTA
10.02

DOROTA WITKOWSKA (PL)

american staffordshire terrier, terier brazylijski

PETER FRIEDRICH (DE)

staffordshire bull terrier, bulterier miniaturowy

ASTRID LUNDAVA (EST)

border terrier, cairn terrier, jack russell terrier, terier szkocki

VIVA MARIA SOLECKYJ-SZPUNAR (PL)

airedale terrier, kerry blue terrier, foksteriery, niemiecki terier myśliwski, west highland white terrier, yorkshire terrier, lakeland terrier

HANS VAN DEN BERG (NLD)

bulterier, teriery: bedlington, czeski, dandie dinmont, irish soft coated wheaten, irlandzki, manchester, norwich, norfolk, parson russell, skye, walijski

GRUPA IV
NIEDZIELA
11.02

ADAM OSTROWSKI (PL)

jamniki

GRUPA V
SOBOTA
10.02

RUTH WAGNER (LUX)

akita amerykańska, basenji, chow chow, cirneco dell’Etna, pies faraona, podengo portugalski krótkowłosy min., podenco z Ibizy krótkowłosy, samoyed

KARI JÄRVINEN (FIN)

alaskan malamute, siberian husky, suomenlapinkoira, szpic miniaturowy, eurasier, szpic średni biały

JANUSZ OPARA (PL)

szpic japoński, szpice małe, thai ridgeback dog

KRYSTYNA OPARA (PL)

akita, hokkaido, karelski pies na niedźwiedzie, łajka zachodniosyberyjska, nagi pies meksykański duży, nagi pies peruwiański min., szpic wilczy, shiba

GRUPA VI
NIEDZIELA
11.02

ZEFERINO SILVA (PR)

basset hound, rhodesian ridgeback

DOROTA WITKOWSKA (PL)

ogar polski, gończy polski

KRYSTYNA OPARA (PL)

posokowiec bawarski

HANS VAN DEN BERG (NLD)

alpejski gończy krótkonożny, beagle, petit basset griffon vendeen, baset artezyjsko-normandzki,  gończy berneński, gończy słowacki, mały gończy gaskoński, porcelaine, dalmatyńczyk, posokowiec hanowerski

GRUPA VII
SOBOTA
10.02

ZEFERINO SILVA (PR)

pointer, wyżły: niemieckie, weimarskie, węgierskie, wyżeł hiszpański z Burgos, wyżeł fryzyjski, epagneul breton

JANUSZ OPARA (PL)

braque d’Auvergne, epagneul picard, mały müsterländer, setery, wyżły włoskie

GRUPA VIII
SOBOTA
10.02

LOTTE JØRGENSEN (DK)

cocker spaniele, springer spaniele

MILE ALEKSOSKI (MK)

chesapeake bay retriever, curly coated retriever, golden retriever, płochacz niemiecki

PETER BERCHTOLD (AUT)

labrador retriever

DOROTA WITKOWSKA (PL)

flat coated retriever

NIKOLAOS KARAGIANNIS (GR)

barbet, clumber spaniel, field spaniel, hiszpański pies dowodny, lagotto romagnolo, nederlandse kooikerhondje, nova scotia duck tolling, sussex spaniel, portugalski pies dowodny

GRUPA IX
SOBOTA
10.02

LOTTE JØRGENSEN (DK)

lhasa apso

NIKOLAOS KARAGIANNIS (GR)

bichon frise, bolończyk, maltańczyk

HANS VAN DEN BERG (NLD)

chiński grzywacz, spaniel tybetański

ADAM OSTROWSKI (PL)

shih tzu, papillon, terier tybetański

NORMA INGLIS (GB)

cavalier king charles spaniel

JAKUB KRUCZEK (PL)

hawańczyk, king charles spaniel, pudle

MICHAEL FORTE (IRL)

brabantczyk, boston terier, coton de tulear, gryfonik belgijski, gryfonik brukselski, lwi piesek, mops,  pekińczyk

OLGA MOROZOVA (RUS)

chihuahua długo i krótkowłosa, chin japoński, rosyjski toy długowłosy

GRZEGORZ ROBAK (PL)

buldog francuski

GRUPA X
NIEDZIELA
11.02

LOTTE JØRGENSEN (DK)

chart afgański, chart hiszpański, chart perski, whippet

PETER FRIEDRICH (DE)

chart afrykański, chart arabski, chart polski, greyhound, wilczarz irlandzki

ZEFERINO SILVA (PR)

charcik włoski, chart rosyjski borzoj, chart szkocki

NIEDZIELA 11.02                  

KRYSTYNA OPARA (PL)

bolończyk kolorowy, chodsky pes, gończy rosyjski, louisiana catahoula leopard dog, miniaturowy owczarek amerykański, polski spaniel myśliwski

JANUSZ OPARA (PL)

rasy nieuznane

Młody Prezenter:
Sobota 10.02.2018 –  KRYSTYNA OPARA (PL)
Niedziela 11.02.2018 –  EWA PYRCHAŁA (PL)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Przyjęte na wystawę mogą być wyłącznie zgłoszenia opłacone w terminie.
Nie przyjmujemy opłat na wystawie.

TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ 23.01.2018

Opłaty

Za psy z Oddziałowym
nr rejestracyjnym,
stanowiących własność członków ZKwP

Za psy zarejestrowane
w innych organizacjach FCI

I termin zgłoszenia
do 07.01.2018

II termin zgłoszenia
po 07.01.2018**

Pierwszy pies

130,00 zł

160,00 zł

50 €

Każdy następny*

100,00 zł

130,00 zł

40 €

Klasa szczeniąt

50,00 zł

50,00 zł

30 €

Klasa młodszych szczeniąt

50,00 zł

50,00 zł

30 €

Klasa weteranów

50,00 zł

50,00 zł

30 €

Rasy polskie

50,00 zł

70,00 zł

20 €

O wysokości opłaty decyduje data wpływu zgłoszenia.

* Jako "następny", rozumiany jest pies tego samego właściciela (tych samych właścicieli - w identycznej konfiguracji osób) co pierwszy pies.
Przykład 1:
Pies A - własność p. Kowalski
Pies B - własność p. Kowalski + p. Nowak
Pies C - własność p. Nowak
W tym przypadku, za każdego psa należy zapłacić jako "za pierwszego psa".

Przykład 2:
Pies A - własność p. Kowalski + p. Nowak
Pies B - własność p. Kowalski + p. Nowak
W tym przypadku, za psa A uiszcza się opłatę jak "za pierwszego psa",
a za psa B w wysokości jak "za następnego psa".

** Zastrzegamy sobie możliwość nieprzyjmowania niektórych ras w przypadku zbyt dużej ilości psów na danym ringu.

Zgłoszenie do konkursu Młodego Prezentera
Termin przyjmowania zgłoszeń MP 23.01.2018

Zgłoszenie grupy hodowlanej

Zgłoszenie pary hodowlanej

  Członkowie ZKwP Czonkowie innych organizacji zrzeszonych w FCI
Pary i grupy hodowlane 30 zł 10 €
Młody Prezenter 60 zł 15 €

 

Do konkurencji hodowlanych oraz Młodego Prezentera zostaną zakwalifikowane wyłącznie opłacone zgłoszenia.

Konto bankowe:
Wpłaty w  PLN 44 1050 1214 1000 0090 3088 8466

Adres e-mail
cacib2018@zkwp.katowice.pl

 

KONKURENCJE FINAŁOWE

Najpiekniejszy Pies Ras Nieuznanych Janusz Opara

Najlepsza Grupa Hodowlana

Mile Aleksoski

Najlepsza Para Hodowlana

Nikolaos Karagiannis

Najlepszy Pies Użytkowy

sobota: Krystna Opara,
niedziela: Iwona Magdziarska

Najlepszy Weteran

Olga Morozova

Najlepsze Młodsze Szczenię

Peter Friedrich

Najlepsze Szczenię

sobota: Jakub Kruczek,
niedziela: Grzegorz Robak

Najlepszy Junior

Hans van den Berg

Najlepszy Pies Ras Polskich

Krystyna Opara

Zwycięzca Grupy I

Astrid Lundava

Zwycięzca Grupy II

Peter Berchtold

Zwycięzca Grupy III

Viva Maria Soleckyj-Szpunar

Zwycięzca Grupy IV

Adam Ostrowski

Zwycięzca Grupy V

Ruth Wagner

Zwycięzca Grupy VI

Zeferino Silva

Zwycięzca Grupy VII

Janusz Opara

Zwycięzca Grupy VIII

Dorota Witkowska

Zwycięzca Grupy IX

Michale Forte

Zwycięzca Grupy X

Lotte Jørgensen

BEST IN SHOW

Kari Järvinen

 

REKLAMA W KATALOGU

cała strona kolor 500 zł + VAT
cała strona czarno-biała 300 zł +VAT

Reklamy przyjmujemy w plikach pdf, jpg w rozdzielczości 600dpi do dnia 20.01.2018 na e-mail cacib2018@zkwp.katowice.pl.
W katalogu zostaną umieszczone tylko reklamy w pełni opłacone.