Szkolenie z zakresu rozrodu psów dr hab. Wojciecha Niżańskiego

Oddział Katowice ZKwP organizuje szkolenie z zakresu rozrodu psów dr hab. Wojciecha Niżańskiego

14 września 2019 roku (sobota), w Hotelu Katowice, przy Alei Korfantego 9.

Zapisy w biurze oddziału - tylko dla członków ZKwP z opłaconą składką członkowską

O prelegencie:

Wojciech Niżański ukończył studia w 1992 r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.  W roku 1999 obronił doktorat a w 2009 habilitację z zakresu rozrodu małych zwierząt. Od roku 2011 jest zatrudniony na stanowisku profesora UP. Od 2009 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Rozrodu wrocławskiego wydziału. W latach 2007-2013 zasiadał w Zarządzie European Veterinary Society for Small Animal Reproduction EVSSAR, a w latach 2011-2013 pełnił funkcję Prezesa EVSSAR. Członek Zarządu Głównego i Wiceprzewodniczący wrocławskiego oddziału Towarzystwa Biologii Rozrodu, cz,lonek zarządu PSLWMZ. Jest ponadto członkiem Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN. Opublikował dotychczas ponad 200 opracowań oryginalnych, przeglądowych i książkowych dedykowanych praktykom i pracownikom nauki. Wykładowca wielu Kongresów krajowych i międzynarodowych (m.in. Kongresy ESDAR, ISCFR, EVSSAR, AI Vets Oslo, Tuluza, Whistler, Budapeszt, Mediolan, Hannover, Wenecja, Berlin  i inne). W roku 2014 otrzymał tytuł profesora nauk weterynaryjnych. Jest aktywnym klinicystą, a zakres jego zainteresowań to sztuczna inseminacja, zaburzenia płodności u samców i samic, położnictwo, neonatologia oraz techniki wspomaganego rozrodu. Jest organizatorem wielu warsztatów i konferencji międzynarodowych z zakresu rozrodu małych zwierząt.

PROGRAM SZKOLENIA:

9.00-11.00

Anatomia i fizjologia narządu płciowego suki i psa,

Ustalenie optymalnego terminu krycia

11.00-12.30

Monitorowanie ciąży

Poród fizjologiczny i ciężki poród

12.30-13.15 przerwa

13.15-14.00