Dirk Spruyt (BE)

Jestem sędzią od 1999 roku. Specjalizuję się w owczarkach belgijskich i gryfonikach. Dorastałem z owczarkiem szkockim collie, a w wieku 15 lat dostałem swojego pierwszego psa rasy owczarek belgijski Groenendaal. Rasy, którą hodowałem przez kilka kolejnych lat.

Poza owczarkami belgijskimi, przez kilka lat hodowałem również gryfoniki belgijskie i brukselskie pod przydomkiem “Du Paradis Noir”.

Posiadam uprawnienia do sędziowania wszystkich ras z grup 1, 2, 9, 10 FCI, dla ras husky syberyjski  i bloodhound, a także do sędziowania konkurencji Junior Handling i Best in Show.

Sędziowałem wystawy o randze krajowej i międzynarodowej w większości krajów Europy, a także w Nowej Zelandii, Australii, Rosji i USA.

Z powodu częstych wyjazdów związanych z sędziowaniem, zdecydowałem o przerwie w hodowli, lecz wciąż mieszkają ze mną psy.

W chwili obecnej towarzyszą mi 3 owczarki belgijskie Tervuren: Grimmendans Iroquoi, Grimmendans Nvictus i najmłodszy Grimmendans Qarasco. Wszystkie z nich posiadają championaty i tytuły użytkowości.

Uwielbiam pracę z psami, w szczególności IPO.

Jestem również  wiceprzewodniczącym VdA/AdD (część Belgijskiego kennel clubu), przewodniczącym 3 sekcji i przewodniczącym prezydium kolegium sedziów

Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie organizatorom katowickiej wystawy.

Dirk Spruyt

Item