Myriam Vermeire (BE)

Dorastałam w towarzystwie owczarków niemieckich, które towarzyszyły mi przez całe dzieciństwo.

W wieku 14 lat zostałam właścicielem owczarka belgijskiego Groenendaal - rasy, którą hodowałam przez kilka następnych lat.

W wieku 16 lat, zaczęłam pracę jako gospodarz ringu, a w roku 1997 została sędzią owczarków belgijskich.

W czerwcu 2019 roku, po 23 latach nauki i egzaminów zdobyłam uprawnienia do sędziowania wszystkich ras.

Jestem również sędzią Best In Show oraz konkurencji Junior Handling. 

Sędziowałam wiele wystaw międzynarodowych i specjalistycznych w większości krajów Europy, a także w Izraelu, USA, Argentynie czy Australii. Bylam również prelegentem seminariów dotyczących głównie owczarków belgijskich i konkurencji Junior Handling.

W związku z częstymi wyjazdami musiałam zrezygnować z hodowania psów. Uważam, że szczeniętom należy poświęcić jak największą ilość uwagi i czasu.

Oczywiście w naszym domu wciąż mieszkają psy. Są to trzy owczarki belgijskie Tervuren, jeden gryfonik, a domu  moich rodziców mieszka jedna suczka Groenendaal. Wszystkie moje owczarki belgijskie wygrywały na wystawach światowych, zdobyły kilka krajowych i międzynarodowych tytułów. Zwracamy również uwagę na pracę z psami, szczególnie IPO.

Poza sędziowaniem jestem również zaangażowana w działania w zarządzie. Jestem wiceprzewodniczącą belgijskiego kennel clubu, przewodniczącą sekcji 4A (obejmującej belgijskie wystawy) oraz sekretarzem generalnym prezydium kolegium sędziów.

Item