Andrzej Kaźmierski

Andrzej Kaźmierski jest profesorem zwyczajnym zoologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w akarologii.
Został zatwierdzony jako sędzia terierów w 1979 roku. Obecnie jest uprawniony do oceniania wszystkich ras, zawodów finałowych i Junior Handling. Był prezydentem Klubu Terriera w Polsce od 1987 roku. W Zarządzie Głównym ZKwP był członkiem Komisji Hodowlanej oraz nadal jest wiceprezesem Kolegium Sędziów. W tych funkcjach był jednym z trzech polskich Delegatów na Zgromadzeniach Ogólnych FCI w Dortmundzie (1991) i Mexico City (1999).
Był współredaktorem oficjalnego magazynu ZKwP „Pies”  i autorem wielu artykułów. Będąc wiceprezesem poznańskiego Oddziału ZKwP  pracował w komitecie organizacyjnym kilkunastu ważnych w Europie wystaw: Międzynarodowe Wystawy CACIB w Poznaniu, w tym European Winner Show w 2000 r., Puchar Europy Środkowej i Wschodniej w 2001 r., a zwłaszcza World Dog Show '2006 (dwadzieścia jeden tysięcy psów, rekord świata!), który wg wielu opinii z zagranicy był sukcesem.

Posiadał Airedale Teriery i American Staffordshire Teriery, które z sukcesami wystawiał uzyskując dużą ilość znaczących tytułów.

Jest szczególnie zainteresowany wszystkimi rasami terierów, a także jamnikami, retrieverami, nowofundlandami, sznaucerami i niektórymi innymi. Oceniał na wielu wystawach w Polsce i ponad trzydziestu krajach w Europie i za oceanem (między innymi: Wystawy Europejskie, Wystawy Światowe, także Wystawy Eurazji i Zwycięzca Helsinek).

Przewodniczący Związku Kynologicznego w Polsce (2017-2019). Jeden z głównych organizatorów Euro Dog Show, Warszawa 2018.

Item