Barbara Larska

Jest międzynarodowym  sędzią od 1983 roku następujących grup FCI: 1 (z wyłączeniem owczarków niemieckich), 4, 5 ,6 i 10 FCI. Sędziowała na wielu międzynarodowych, światowych, europejskich i klubowych wystawach w Polsce i za granicą.

W latach 1993-2001 i 2009-2012 była Wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego i Przewodniczącą Głównej Komisji Hodowlanej Związku Kynologicznego w Polsce a w okresie 1992-2001 – Przewodniczącą Oddziału Olsztyn. Od czasu powstania Klubu Psów Gończych w 1989 roku jest jego Przewodniczącą.

Barbara Larska hoduje basset houndy od 1974 i polskie owczarki nizinne od 1978 roku. Wyhodowała sześć generacji bassetów z własnych linii hodowlanych w oparciu o importy z Anglii, Czech i Niemiec. Przez te lata w jej hodowli „z Gangu Długich” urodziło się wiele międzynarodowych championów, championów Polski i europejskich krajów, jak również USA i Kanady. Jej psy zdobyły wiele tytułów Zwycięzcy Świata, Zwycięzcy Młodzieży Świata, Zwycięzcy Europy, Klubu Polski i klubów wielu krajów, jak również wielokrotnie wygrywały finały Best in Show.

               Barbara Larska jest autorką monografii „Basset Hound”, „Księgi Miotów PON”, „Księgi Championów PON 2000” i wielu artykułów do czasopisma „Pies”

Za swoje zasługi dla polskiej kynologii otrzymała złotą odznakę i jest Członkiem Honorowym Związku Kynologicznego w Polsce.  Barbara Larska otrzymała również szereg wyróżnień za zasługi hodowlane, z których najcenniejsza to Nagroda im. Danuty Hryniewicz, przyznana “za szczególny wkład w rozwój, propagowanie Polskiego Owczarka Nizinnego i wybitne zasługi hodowlane”.

Item