powołany w 1948 roku
 
 

17 sierpnia 2013 (sobota) Klubowa Wystawa Briardów i Beauceronów

18 sierpnia 2013 (niedziela) Europejska Wystawa Briardów – Union Europeene du Berger de Brie Show – UEBB Show
 

Wyniki - Results

CLUB SHOW – BREEDING COMPETITIONS:

BEST KENNEL (10 groups in catalogue)
1 – “El’ Bridorado” Iwona Kozik, Kraków, PL
2 – „Dalido” Daniela Kellovska, CZ
3 – “Badria’s Darling” Adriana Babicova, CZ

BEST STUD ( 3 in katalogue / 2 at the show)
1 – AUBIERE des Plaines de Brotonne, FR
2 – TABOO Dalido” wł. Daniela Kellovska, CZ

BEST BROOD ( 9 )
1 – Int.Ch.HORTENSJA z Francuskiej Ulicy, J.Szeptycka, Nysa, PL
2 – Ch.ZOUZULA Duovarius, Dorota Piwowar, Rzeszów, PL
3 – Ch.TAJGA z Pierwszej Ligi, Agnieszka Ekiert, Baborów, PL

 BEST POLISH LITTER ( 4 )
1 – “U” Jesienna Rapsodia, Joanna Szeptycka, Nysa, PL
2 – “S” El Bridorado, Iwona Kozik, Kraków, PL
3 – “C” Naster, Alicja Iskra, Łochów, PL

BEST COUPLE (15)
1 – O´REMINGTON STEELE & KENDRA SARRAH Nadina-Sis, Ruth Hohmann, DE
2 – UPTOWN BOY & UNIQUE TOSCANA Jesienna Rapsodia, Joanna Szeptycka, PL
3 – FORREST & BELLATRIX Badria’s Darling, Adriana Babicova, CZ

BRIARD  DOGS BLACK
BABY CLASS:
1 V.P.– ICI ACE ALORA van de Hoolhoeve, NL / PL

PUPPY CLASS
Absent: CETAN-CHARLOT Avec la Force de l'Ours,
LAUTREC l'Enfant de la Lune  

YOUTH CLASS
1 Exc. – BYRON du Tchibo d'Ebéne, HU

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWC – ANGANDO ANUKAS NEGRO Duovarius, PL
2 V.G.. – CURACAO KONETO, BE

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – LODESTAR del Desperado, HU
2 Exc. – DIEGOS de Los Niegos SP / BE

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – NAVAJO Nadina-Sis, CZ

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWC – JAMES BOND Dalido, CZ / HU
2 Exc. – ROAMING Dalido, CZ /NL
3 Exc. – O´REMINGTON STEELE Nadina Sis, CZ / DE

VETERAN CLASS
1 Exc. – ZORBA Duovarius, PL

BITCHES BLACK:

BABY CLASS
1 V.P. –IFE BLUE de la Bain grey, FR/PL

PUPPY CLASS
1 V.P. –CERSEI RAFFINE Naster , PL
2 V.P. –CALLA Reine Naster, PL/DE
3 V.P. –CIRQUE DU SOLEIL Naster, PL

 YOUTH CLASS
1 Exc. – BLACK PEARL du Tchino d'Ebene HU/BE
2 Exc. – VENUS Dalido, CZ
3 V.G. – VIVIENNE Dalido, CZ/PL
4 V.G. – SPARKLING AFRIKA de los Niegos, SP/HU
V.G. – HOPE od Labíčka, CZ
V.G. – WICTORIA BLACK PEARL Dalido, CZ/PL

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWC – ANOUX du Tchibo d Ebéne, HU
2 V.G. – DJARA de la Bohémienne noire, DE
3 V.G. – AMANITA NEGRA Duovarius, PL
Absent: HUYEN HAIBIBI AYOKA van de Boksenberg, NL
Absent: UNIQUE BEAU Dalido, CZ

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – RUBY SWEET Dalido, CZ/NL
2 Exc. – JUBILEE del Desperado, HU
3 Exc. – KALYPSO du Manoir Noble, BE
4 Exc. – MANIANA NEGRA Duovarius, PL
– Exc. – BERGERIE MYSTIQUE Bella´s Liberi, CZ

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – BON CHERI Bella´s Liberi, CZ
2 Exc. – BIBA-CHANTAL Avec la Force de Lours, AT/CZ

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWC – ALMA NOBLE Bella's Liberi, CZ/PL

VETERAN CLASS
1 Exc. – KENDRA SARRAH Nadina-Sis, CZ/DE
Absent: RASTA TARISSA Miraże, PL

DOGS FAWN

BABY CLASS
Absent: IVRO de la Source de Marsylia, PL

PUPPY CLASS
1 V.P. –MARON du Manoir Noble, BE/PL
2 P. –CHENHO ROYAL Naster, PL

YOUTH CLASS
1 Exc. – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL
2 Exc. – UPTOWN BOY Jesienna Rapsodia, PL
3 Exc. – NUEVO GRANDE TOUAREG Moravia Campanella, CZ
4 V.G. – MAGELLAN Maribe Magic, PL
– V.G. – RESCATOR Nadina-Sis, CZ/SK 
– V.G. – ULTIMO Jesienna Rapsodia, PL

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWCFORREST Badria´s Darling, CZ
2 V.G.FREDERICK Badria's Darling, CZ/NL

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – ESPECIALLY FOR YOU des Plaines de Brotonne, CZ
2 Exc. – LARES z Kuźni Championów, PL/DE
3 Exc. – GALLIANO GODARD aux Pattes Velues, DE
4 Exc. – ERNI de La Source de Marsylia, PL
– Exc. – JONES van het Klotzicht, BE
– Exc. – VANGUARDIO El'Bridorado, PL
– V.G. – ELLIOT du Val de la Rose, AT
– V.G. – YANKES z Pierwszej Ligi, PL
– V.G. – ZIC z 1 Ligi, PL
Absent: GIANLUCA von der Roten Hex, DE/RU

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – NOEL D'ORTON Majkolandia, PL
2 Exc. – DIAMOND Badria´s Darling, CZ
3 Exc. – COGNAC Vesely Dvor, CZ/HU 

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWCALTESSE les Chiens de Marki, HU
2 Exc. –SEBASTIEN HENGO Złota Elita, PL
3 Exc.FIDEL des Enfants des Pierrailles, CH/DE
4 Exc.CAMUS aux Pattes Velues, DE
– Exc.VAN CARMELLO El`Bridorado, PL
– Exc.CLEVER Amber Route, PL
– Exc.– FOURCAS Du Pre Etendu , BE/DE
– G.    –BILBO Amber Route, PL

VETERAN CLASS
1 Exc.DOGGER Kudłate Serce, PL
2 Exc.ORTON z Pierwszej Ligi, PL

BITCHES FAWN:

 BABY CLASS
1 V.P.FRANCESCA BELLA  De'Marszeldi, PL
2 V.P.LAMETTA D'ORO Duovarius, PL
3 V.P.IVRA de la Source de Marsylia, PL

PUPPY CLASS
1 V.P.SWEET LULLABY El Bridorado, PL
2 V.P.SUGABABE El Bridorado, PL
3 V.P.ROCK'N LOVE VIVA Moravia Campanella, CZ/PL
4 V.P.SUNNY GIRL El'Bridorado, PL
– V.P.AMAZING LADY Złota Elita, PL
– V.P.AYRES DE ESCAL  z Pierwszej Ligi, PL

YOUTH CLASS
1 Exc.UNIQUE TOSCANA  Jesienna Rapsodia, PL
2 Exc.BELLAQUERA  El'Bridorado, PL
3 Exc.BELIZE MILIANO El' Bridorado, PL
4 Exc.NO CHANCE TO LOSE Moravia Campanella, CZ
– V.G.DOUBLE TROUBLE Złota Elita, PL
– V.G.MAJESTY PRINCESS Maribe Magic, PL
Can not be assessed – INKA Amber Route, PL

INTERMEDIATE CLASS
1 V.G.MIMOZA Kudłate Serce, PL

OPEN CLASS
1 Exc., CWCTriann´s SOMETHING SPECIAL 4 MC, GB/CZ
2 Exc.EUROPA Du Val de Méouge, IT/BE
3 Exc.TEQUILA SUNRISE Jesienna Rapsodia, PL
4 Exc.ALEXIS ALLEGRA Dilorini, PL
– Exc.CAMEY CHIC Bohemia Adyton, CZ
– V.G.GRIVIA de la Sourse de MarSylia, PL
– V.G.INESS Un Seul Unique, PL
Absent:AMALIA Irisberg, CZ

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – JOLENE des Nez Mouillés, BE
2 Exc. – ANDROMEDA Irisberg, CZ
3 Exc. – ELSIE du Lion d Orange, BE/PL

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWCSWEET SASHA Dalido, CZ
2 Exc.XANADU CHIC Moravia Campanella, CZ/PL
3 Exc.EZRA de la Source de Marsylia, PL
4 Exc.HAVANE des Nez Mouillés, BE
– Exc.BEATRIX pod Szmaragdowymi Bzami, PL
– Exc.BELLATRIX Badria´s Darling, CZ
– Exc.LOU Wa-Da-Pi, PL
– Exc.PRALINES SUCRE Złota Elita, PL
– Exc.PROVANCE CASSIS Złota Elita, PL
– Exc.XAMIRA z Pierwszej Ligi, PL

VETERAN CLASS
1 Exc. – TAJGA z Pierwszej Ligi, PL
2 Exc. – BLUEBERRY Bohemia Adyton, CZ
3 Exc. – RATINA z Pierwszej Ligi, PL
Absent: GENTIANE Bohemia Elité, CZ
Absent: STELLA z Pierwszej Ligi, PL


CLUB SHOW FINAL COMPETITIONS:

BEST BABY – FRANCESCA BELLA  De'Marszeldi, PL
BEST PUPPY – SWEET LULLABY El Bridorado, PL
BEST VETERAN – ZORBA Duovarius,PL                                                                                          
JUNIOR CLUB WINNER – DOG    – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL
JUNIOR CLUB WINNER – BITCH  – BLACK PEARL du Tchino d'Ebene HU/BE
BEST JUNIOR – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL
BEST BLACK DOG – LODESTAR del Desperado, HU
BEST FAWN DOG – ALTESSE les Chiens de Marki, HU
CLUB WINNER – DOG – LODESTAR del Desperado, HU
BEST BLACK BITCH – BON CHERI Bella´s Liberi, CZ
BEST FAWN BITCH – Triann´s SOMETHING SPECIAL 4 MC, GB/CZ
CLUB WINNER – BITCH – Triann´s SOMETHING SPECIAL 4 MC, GB/CZ

BOB + BIS – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL

BEAUCERONY - BEAUCERON'S

DOGS

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWC – LUCKY Horla Slovakia, SK

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – GEORGIUM SIDUS Astra Canina, PL

WORKING CLASS
1 Exc., CWC, Club Winner – ARDOR des Assiers, FR/PL

VETERAN CLASS

1 Exc., BOB – VIATOR Optima Fide, PL

 

BITCHES

BABY CLASS
Absent: KARAYA Grande Satisfaction, PL

YOUTH CLASS
1 Exc.Junior Club Winner, Best Junior – HATSYA Astra Canina, PL
2 V.G. – CUMA Kizos, PL
Absent: HONORIS Mon Ami de Toujours, PL

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – DEXTERA Astra Canina, PL
2 Exc. – CAELESTE des Assiers, FR/PL

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWC, Club Winner – BELLATRIX Astra Canina, PL


Uzupełnienie do briardów:

NAJLEPSZY POLSKI PIES       – BONBON SHAGGY El`Bridorado

NAJLEPSZA POLSKA SUKA    UNIQUE TOSCANA Jesienna Rapsodia



 

16. UEBB SHOW – 18.08.2013 – Katowice, PL

Wyniki - Results
Finally 124 briards:

Nr 124 – BLACK FEMALES – Youth Class:

XIL-XSUSHI Romani, 1.10.2012, VDH BCD X6363, Finn des Travailleurs Barbus x Ulisha Romani, breeder: Ilona May, DE, owner: Thomas van Elkan, DE.

BREEDING COMPETITIONS:

BEST KENNEL (10 groups in catalogue)
1 – EL’ BRIDORADO, Iwona Kozik, Kraków, PL
2 – BADRIA’S DARLING, Adriana Babicova, CZ
3 – DALIDO, Daniela Kellovska, CZ

BEST COUPLE (15)
1 – UPTOWN BOY & UNIQUE TOSCANA Jesienna Rapsodia, Joanna Szeptycka, PL
2 – O´REMINGTON STEELE & KENDRA SARRAH Nadina-Sis, Ruth Hohmann, DE
3 – PANTHERE NOIR & KENNEDY SA Nadina-sis, Nadezda Stralkova, CZ

JUDGES:

Mr Jacky Dillies, FR – BLACK MALES & FEMALES
Mr Hervé Blasselle, FR – FAWN MALES
Mr Patrick Jacoulot, FR – FAWN FEMALES

BLACK MALES

BABY CLASS:
1 V.P.– ICI ACE ALORA van de Hoolhoeve, NL/PL

PUPPY CLASS
Absent: CETAN-CHARLOT Avec la Force de l'Ours, AT
Absent: LAUTREC l'Enfant de la Lune, BE

YOUTH CLASS
1 Exc. – BYRON du Tchibo d'Ebéne, HU

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWC – ANGANDO ANUKAS NEGRO Duovarius, PL
2 Exc. – CURACAO KONETO, BE

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – LODESTAR del Desperado, HU
2 Exc. – DIEGOS de Los Niego, ESP/BE

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – IKAIKA del Desperado, HU        
2 Exc. – NAVAJO Nadina-Sis, CZ
3 Exc. – PANTHERE NOIR Nadina-Sis, CZ

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWC – RUSH GUCCI Dalido, CZ
2 Exc. – O´REMINGTON STEELE Nadina Sis, CZ / DE
3 Exc. – ROAMING Dalido, CZ /NL

VETERAN CLASS
1 Exc. – ZORBA Duovarius, PL

BLACK FEMALES

BABY CLASS
1 V.P. –XALIA Dalido, CZ
2 P.    –IFE BLUE de la Bain grey, FR/PL

PUPPY CLASS
1 V.P. –CALLA Reine Naster, PL/DE
2 V.P. –CERSEI RAFFINE Naster , PL
3 P.    –CIRQUE DU SOLEIL Naster, PL

YOUTH CLASS
1 Exc. – BLACK PEARL du Tchino d'Ebene HU/BE
2 Exc. – VENUS Dalido, CZ
3 Exc. – XIL-XSUSSI Romani, DE
4 Exc. – SCOUT REBELL Nadina-Sis, CZ
– Exc. – SPARKLING AFRIKA de los Niegos, SP/HU
– Exc. – WICTORIA BLACK PEARL Dalido, CZ/PL
– V.G. – HOPE od Labíčka, CZ
Absent: VIVIENNE Dalido, CZ/PL

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc., CWC – DJARA de la Bohémienne noire, DE
2 Exc. – AMANITA NEGRA Duovarius, PL
Absent: HUYEN HAIBIBI AYOKA van de Boksenberg, NL
Absent: UNIQUE BEAU Dalido, CZ

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – JUBILEE del Desperado, HU
2 Exc. – RUBY SWEET Dalido, CZ/NL
3 Exc. – MANIANA NEGRA Duovarius, PL
4 Exc. – BERGERIE MYSTIQUE Bella´s Liberi, CZ
– Exc. – ANNOUK Bella´s Liberi, CZ
– Exc. – ANOUX du Tchibo d Ebéne, HU
– Exc. – KALYPSO du Manoir Noble, BE

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – BON CHERI Bella´s Liberi, CZ
2 Exc. – BIBA-CHANTAL Avec la Force de Lours, AT/CZ

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWC – LITTLE BLACK DRESS Jesienna Rapsodia,PL
2 Exc. – CHANCE OF THE WINNING Moravia Campanella, CZ/PL
3 Exc. – ALMA NOBLE Bella's Liberi, CZ/PL

VETERAN CLASS
1 Exc. – KENNEDY SA Nadina-Sis, CZ/DE
2 Exc. – KENDRA SARRAH Nadina-Sis, CZ/DE
Absent: RASTA TARISSA Miraże, PL

FAWN MALES

BABY CLASS
Absent: IVRO de la Source de Marsylia, PL

PUPPY CLASS
1 V.P. –MARON du Manoir Noble, BE/PL
2 V.P. –CHENHO ROYAL Naster, PL

YOUTH CLASS
1 Exc. – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL
2 Exc. – UPTOWN BOY Jesienna Rapsodia, PL
3 Exc. – MAGELLAN Maribe Magic, PL
4 Exc. – NUEVO GRANDE TOUAREG Moravia Campanella, CZ
– V.G. – RESCATOR Nadina-Sis, CZ/SK  
– V.G. – ULTIMO Jesienna Rapsodia, PL

INTERMEDIATE CLASS
1 Exc.FORREST Badria´s Darling, CZ
2 Exc.FREDERICK Badria's Darling, CZ/NL

OPEN CLASS
1 Exc., CWC – ESPECIALLY FOR YOU des Plaines de Brotonne, CZ
2 Exc. – GALLIANO GODARD aux Pattes Velues, DE
3 Exc. – LARES z Kuźni Championów, PL/DE
4 Exc. – JONES van het Klotzicht, BE ERNI de La Source de Marsylia, PL
– Exc. – LARGO Maribe Magic, PL
– Exc. – VANGUARDIO El'Bridorado, PL
– Exc. – YANKES z Pierwszej Ligi, PL
– V.G. – ELLIOT du Val de la Rose, AT
– V.G. – GIANLUCA von der Roten Hex, DE/RU
– V.G. – ZIC z Pierwszej Ligi, PL

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – DIAMOND Badria´s Darling, CZ
2 Exc. – NOEL D'ORTON Majkolandia, PL
3 Exc. – COGNAC Vesely Dvor, CZ/HU 

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWCALTESSE les Chiens de Marki, HU
2 Exc. –CAMUS aux Pattes Velues, DE
3 Exc.FIDEL des Enfants des Pierrailles, CH/DE

FAWN MALES – Champion Class:

4 Exc.VAN CARMELLO El`Bridorado, PL
– Exc.– FOURCAS Du Pre Etendu , BE/DE
– Exc.SEBASTIEN HENGO Złota Elita, PL
Absent: BILBO Amber Route, PL
Absent: CLEVER Amber Route, PL
Absent: ESCOTT Amber Route, PL

VETERAN CLASS
1 Exc.DOGGER Kudłate Serce, PL
2 Exc.ORTON z Pierwszej Ligi, PL

FAWN FEMALES

BABY CLASS
1 V.P.FRANCESCA BELLA  De'Marszeldi, PL
2 V.P.LAMETTA D'ORO Duovarius, PL
3 V.P.TIFFANY Nadina-Sis, CZ
4 V.P.IVRA de la Source de Marsylia, PL

PUPPY CLASS
1 V.P.ROCK'N LOVE VIVA Moravia Campanella, CZ/PL
2 V.P.SUGABABE El Bridorado, PL
3 V.P.SUNNY GIRL El'Bridorado, PL
4 V.P.AMAZING LADY Złota Elita, PL
– V.P.AKASHENI z Pierwszej Ligi, PL (she has moped from Baby Cl.)
– V.P.AYRES De Scal Złota Elita, PL

YOUTH CLASS
1 Exc.BELLAQUERA  El'Bridorado, PL
2 Exc.NIGHT ON FIRE Moravia Campanella, CZ/SK
3 Exc.UNIQUE TOSCANA  Jesienna Rapsodia, PL
4 Exc.NO CHANCE TO LOSE Moravia Campanella, CZ
– Exc.DOUBLE TROUBLE Złota Elita, PL
– V.G.MAJESTY PRINCESS Maribe Magic, PL

INTERMEDIATE CLASS
Absent:MIMOZA Kudłate Serce, PL

OPEN CLASS
1 Exc., CWCTriann´s SOMETHING SPECIAL 4 MC, GB/CZ
2 Exc.EUROPA Du Val de Méouge, IT/BE
3 Exc.GRIVIA de la Sourse de MarSylia, PL
4 Exc.ALEXIS ALLEGRA Dilorini, PL
– V.G.AMELIA BELLA Dilorini, PL
– V.G.INESS Un Seul Unique, PL
– V.G.TEQUILA SUNRISE Jesienna Rapsodia, PL

WORKING CLASS
1 Exc., CWC – ANDROMEDA Irisberg, CZ
2 Exc. – JOLENE des Nez Mouillés, BE
3 Exc. – ELSIE du Lion d Orange, BE/PL

CHAMPION CLASS
1 Exc., CWCXANADU CHIC Moravia Campanella, CZ/PL
2 Exc.SWEET SASHA Dalido, CZ
3 Exc.BELLATRIX Badria´s Darling, CZ
4 Exc.LOU Wa-Da-Pi, PL
– Exc.BEATRIX pod Szmaragdowymi Bzami, PL
– Exc.EZRA de la Source de Marsylia, PL
– Exc.HAVANE des Nez Mouillés, BE
– Exc.PRALINES SUCRE Złota Elita, PL
– Exc.PROVANCE CASSIS Złota Elita, PL
– V.G.XAMIRA z Pierwszej Ligi, PL
Absent:EMILLY Heaven Devil, CZ

VETERAN CLASS
1 Exc. – TAJGA z Pierwszej Ligi, PL
2 Exc. – RATINA z Pierwszej Ligi, PL
Absent: MANNEQUIN TASJA Moravia Campanella, CZ
Absent: STELLA z Pierwszej Ligi, PL


FINAL COMPETITIONS:

BEST BABY – XALIA Dalido, CZ
BEST PUPPY – ROCK'N LOVE VIVA Moravia Camp, CZ/PL
BEST VETERAN – ZORBA Duovarius, PL
UEBB JUNIOR WIN/ – MALE     – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL                          
UEBB JUNIOR WIN. – FEMALE  – BELLAQUERA El'Bridorado, PL
BEST JUNIOR – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL
BEST BLACK Male – LODESTAR del Desperado, HU
BEST FAWN Male – ALTESSE les Chiens de Marki, HU

UEBB WINNER – MALE – ALTESSE les Chiens de Marki, HU
BEST BLACK Female – LITTLE BLACK DRESS Jesienna Raps., PL
BEST FAWN  Female – ANDROMEDA Irisberg, CZ
UEBB WINNER – FEMALE – ANDROMEDA Irisberg, CZ

BOB – BONBON SHAGGY El`Bridorado, PL